Historie Softshellu

Koncept softshellu je se zrodil z novodobého významu slova – pohodlí – mezi outdoorovými nadšenci. Původní koncepty sice dávali smysl v praxi, ale nebyly už tak pohodlné, a tak se začalo přemýšlet jak jít proti proudu a vymyslet něco proti nutnosti oblékat velký počet vrstev a proti tradičním voděodolným praktikám.

 

Softshell v 21.století

Na novém konceptu nebylo ani z části nic radikálního, ale spíše tyto myšlenky byly dobře načasovány a spolu s dalšími faktory tak otevřely cestu novému stylu outdoorového oblečení v 21. století.

 

Softshell a designéři

Velké globální společnosti se začaly soustředit na Softhell materiál a také mladí designéři se rádi připojili k odpojení se od tradičních outdoorových materiálů a zaměřili se na Softshell. Byla to pro ně velká příležitost a zčásti také možná riziko odpojit se od hlavního proudu, rozvinout své myšlenky a nápady a tyto pak znovu nabídnout outdoorovým nadšencům.

 

Softshell a uživatelé

V neposlední řadě to byly také uživatelé outdoorového oblečení - nadšení lezci a turisté, kteří dobře reagovali na tento nekonveční materiál a byli ochotni vyzkoušet oblečení, které umožní, aby jejich užívání si přírody a outdoorových sportů bylo ještě příjemnější.