Softshellové kalhoty

 

Softshellové kalhoty jsou ideální volbou pokud hledáte kalhoty, které budou větruodolné, a vhodné na výlety v přírodě v nepříznivých podmínkách. Zatímco džíny jsou skvělé pro kažodenní nošení, tak pokud jdete do přírody, ať už jdete na celodenní túru nebo kratší výlet, chcete určitě něco pohodlného a zároveň praktického a vhodného do přírodních podmínek.

 

Praktické využití

Kvalitní softhellové kalhoty Vám pomohou zůstat v teple, když je chladno a v létě budou naopak chladit. Softshellové kalhoty klidně můžete vzít na lyžování i na procházku. Jsou odolné vůči oděru i ušpinění, jsou lehce pružné a tak neomezují v pohybu a hlavně neprofouknou.

 

Voděodolná membrána a vodní sloupec

Při pořizování softshellových kalhot se podívejte na visačku s údajem o vodním sloupci. Například údaj voděodolná membrána s vodním sloupcem 5000 mm se stará o to, aby kalhoty nepromokly, hned jak začne pršet. Krom toho je tato membrána prodyšná a odvádí pot (5000 g/m2/24 hod.). Některé softshellové kalhoty mohou mít i protisněhovou manžetu, kšandy nebo nastavitelné stahování v pase.